wkl335 logo100x100

Wojskowe Koło Łowieckie nr 335 „Przyszłość” dzierżawi 3 obwody łowieckie o łącznej pow. 16.901 ha, w tym 2 leśne. W obwodach prowadzona jest intensywna gospodarka hodowlano łowiecka. Działalność naszego Koła dobrze służy zarówno propagowaniu idei łowiectwa, ochrony przyrody, jak również wpływa na integrację środowiska wojskowego, podnoszenie poziomu sprawności fizycznej i strzeleckiej żołnierzy uprawiających łowiectwo.

     Obwód myśliwski nr 399 Książenice znajduje się w powiatach Pruszków i Grodzisk Mazowiecki (województwo mazowieckie). Jest to typowo obwód polny, zagospodarowywany i przez 40 lat utrzymywany wzorowo. Wypracowaliśmy w tym terenie warunki do utrzymania wysokiego stanu zwierzyny drobnej, głównie zajęcy i ptactwa. Posiadamy tutaj dobre warunki magazynowania karmy. Uprawiamy poletka o pow. 1.5 ha, z których owies i saradela stanowią karmę dla saren. W 2006 roku w obwodzie zasiedlono dzikiego królika. W łowisku znajduje się około 20 ambon.

Obwód dysponuje dobrymi warunkami do odpoczynku w gronie myśliwych.
Powierzchnia obwodu 4181ha, w tym 1599 ha lasów.
Książka polowań indywidualnych znajduje się w jednostce wojskowej w miejscowości Książenice (tel. 022 6855027).

     Obwód myśliwski nr 32 Jagodne (poprzednio nr 99) Jagodne znajduje się w powiecie łukowskim (województwo lubelskie). Cechą tego obszaru jest wyjątkowo różnorodna fauna i flora. Teren obwodu obejmuje: poligon wojskowy „Jagodne”, lasy państwowe, pola i łąki uprawne w tym wioski Żdżary, Dąbie, Róża i inne. Jesienią, lasy są areną rykowiska jeleni i dzików.
     Na terenie obwodu istnieją dwa rezerwaty przyrody Jata i Topór będące ostoją łosia, jelenia, sarny i dzika. Lasy zasiedlają rzadkie gatunki ptaków drapieżnych, a okoliczne łąki - żurawie.

Powierzchnia obwodu 9 310ha.
W łowiskach znajdują się około 60 ambon pozwalających polować w trudnych warunkach atmosferycznych.
Domek myśliwski posiada 18 miejsc noclegowych, bogato wyposażoną kuchnie, węzeł sanitarny i łazienkę, centralne ogrzewanie, bieżącą wodę. Cena noclegu 20 zł (nie dotyczy członków Koła, stażystów i ich rodzin).
Na podwórku jest miejsce do rozpalenia ogniska.

     Obwód myśliwski nr 142 Budzisk znajduje się w powiecie Czarna Białostocka województwo podlaskie. To jeden najatrakcyjniejszych łowieckich regionów Polski znajdujący się w Puszczy Knyszyńskiej. Sosna i świerk dominuje tam nad pozostałymi gatunkami drzew. Klimat kontynentalny. Zima trwa średnio 110 dni. Średnia temperatura stycznia - 5°C. Opady stosunkowo niewielkie. Przepływająca wschodnim skrajem obwodu rzeka Sokołda należy do zlewni rzeki Supraśli. Teren ten jest miejscem bytowania jeleni osiągających duże rozmiary i poroża. Także odpowiednie warunki do bytowania znalazła tu sarna i dzik. Powierzchnia obwodu 3 410ha.

Na terenie obwodu znajduje się rezerwat przyrody Budzisk (torfowiska) o pow. 328,51 ha. Swoją ostoje znalazły tam bobry.
W łowiskach znajduje się 40 ambon.
Domek myśliwski na 10 miejsc noclegowych znajduje się w Budzisku. Ogrzewanie domku drewnem, oświetlenie gazowe.
Nocleg w cenie 10 zł (nie dotyczy członków Koła, stażystów i ich rodzin).